zerschlissen

germanaRedakti

  Participo 2Redakti

 Silabseparo
zer·schlis·sen
 Elparolo
IFA ʦɛɐ̯ˈʃlɪsən ,  ʦɛɐ̯ˈʃlɪsn̩ 
Rimoj: -ɪsn̩
 Gramatikaj trajtoj


Per zerschlissen temas pri fleksiita formo de zerschleißen.
Ĉiujn pliajn informojn pri ĉi tiu vorto trovas vi ĉe la kapvorto „zerschleißen“.
Bonvolu do plenumi kompletigaĵojn nur tie.


  Verba formoRedakti

 Silabseparo
zer·schlis·sen
 Elparolo
IFA ʦɛɐ̯ˈʃlɪsən ,  ʦɛɐ̯ˈʃlɪsn̩ 
Rimoj: -ɪsn̩
 Gramatikaj trajtoj
  • 1. Person Plural Indikativ Präteritum Aktiv des Verbs zerschleißen
  • 3. Person Plural Indikativ Präteritum Aktiv des Verbs zerschleißen


Per zerschlissen temas pri fleksiita formo de zerschleißen.
Ĉiujn pliajn informojn pri ĉi tiu vorto trovas vi ĉe la kapvorto „zerschleißen“.
Bonvolu do plenumi kompletigaĵojn nur tie.
verschlissen