Disambig.svg Vidu ankaŭ (ĉiuj lingvoj): Molken, mölken

germanaRedakti

  KonjugaciaĵoRedakti

Kromformoj:

melkten
 Silabseparo
mol·ken
 Elparolo
IFA eraro   ˈmɔlkn̩ ,  ˈmɔlkŋ̩ 
Aŭdekzemploj:  # # Erara uzo de ŝablono {{aŭdo}}. Deviga parametro mankas. # # 
Rimoj: -ɔlkn̩
 Gramatikaj trajtoj
  • 1. Person Plural Indikativ Präteritum Aktiv des Verbs melken
  • 3. Person Plural Indikativ Präteritum Aktiv des Verbs melken
molken estas fleksiita formo de melken.
Ĉi kapvorto estis unue kreita; la ĉefkapvorto „melken“ estu ankoraŭ starigita.